Zbadaj ziemie poza granicami Miasta Stu Wież

FAQ - Wycieczki jednodniowe i objazdowe | Jak to działa?

Praga nie bez powodu nazywana jest "miastem stu wież". Liczne zabytki i miejsca warte zwiedzenia sprawiają, że Praga jest wspaniałym miastem, które znajduje się na liście obowiązkowych punktów programu większości turystów. Nierozsądne byłoby jednak zatrzymanie się tylko na urokach Pragi i nie podziwianie innych cudów, które oferuje ona poza swoimi granicami.

Jednym z takich cudów są Czechy Środkowe, bogate w historię i liczne zamki - dawne siedziby królów i arystokratów. Słynne są uzdrowiska w zachodnich Czechach, a pobliski Terezin jest świadectwem smutnej historii II wojny światowej. W południowych Czechach warto odwiedzić urzekające i starożytne miasta, takie jak Czeski Krumlov, a bliżej Pragi - Kutną Horę, która jest kolejnym godnym polecenia miejscem turystycznym.

Regularne wycieczki zorganizowane

Regularnie organizowane wycieczki odbywają się tylko w określonym czasie i terminie.

Wycieczki te odbywają się wspólnie z innymi turystami, są prowadzone przez profesjonalnego przewodnika i obejmują wszystkie opłaty. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.

22 marca, 2022

Zwiedzanie zamku Karlštejn

Karlštejn, zbudowany przez cesarza Karola IV w latach 1348-1355, jest jednym z najczęściej odwiedzanych zamków w Czechach. Karlštejn służył jako depozyt klejnotów królewskich, cesarskich i koronacyjnych oraz jako archiwum dokumentów państwowych.
22 marca, 2022

Wycieczka do Kutnej Hory

To starożytne miasto było w średniowieczu ośrodkiem wydobycia srebra, dzięki czemu stało się drugim najbogatszym miastem Królestwa Czeskiego. Liczne zabytki architektury Kutnej Hory i bardzo dobrze zachowane centrum miasta mówią o sławie i bogactwie tego historycznego miasta, sławie i bogactwie, które trwają do dziś.
22 marca, 2022

Wycieczka do Drezna

W mieście znajduje się słynna Galeria Sztuki Zwinger, w której z kolei można podziwiać słynną Madonnę Sykstyńską, słynny obraz Rafaela. Można tu również podziwiać wiele innych wybitnych dzieł starych mistrzów z XIV-XVII wieku - Rubensa, Rembrandta, Poussina itd.
22 marca, 2022

Karlovy Vary Tour

Miasto to jest najsłynniejszym uzdrowiskiem w Czechach, a jego historia sięga XIV wieku - czasów panowania Karola IV. Znane osobistości, takie jak car Rosji Piotr Wielki i światowej sławy poeta Johann Wolfgang von Goethe, chwalili sobie lecznicze właściwości tutejszych źródeł mineralnych.
22 marca, 2022

Czeski Krumlov Wycieczka

To średniowieczne miasto w południowych Czechach do dziś roztacza wokół siebie magię i urok, dlatego zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Podróżując między Pragą a innymi miastami, takimi jak Wiedeń, Salzburg, Linz, Norymberga, Passau, Monachium, Kraków czy Warszawa, można natknąć się na wiele zabytków i przystanków rozłożonych w czasie kilkugodzinnej podróży. Polecamy wycieczki z Pragi do Passau i z Pragi do Wiednia z kilkugodzinnym postojem w Czeskim Krumlovie, ponieważ te dwie wycieczki cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Zarezerwuj z nami transport i zapłać minimalną opłatę za oczekiwanie - to takie proste, aby skorzystać z tej oferty.

Elastyczne wycieczki prywatne

Elastyczne wycieczki prywatne są organizowane w wybranym przez Ciebie czasie i przeznaczone wyłącznie dla Twojej grupy.

Wycieczki te nie obejmują opłat za wstęp i przewodników. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.

22 marca, 2022

Zamek Křivoklát Wycieczka prywatna

Rozległy gotycki zamek królewski, pierwotnie myśliwski zamek Przemyślidów, pochodzi z XIII w., a pod koniec XV w. został przebudowany dla Władysława Jagiełły. W XVI wieku był wykorzystywany jako więzienie, a następnie został spalony w 1643 roku i odrestaurowany na przełomie XIX i XX wieku. Do charakterystycznych wnętrz zamku należą kaplica, sala rycerska, sala królewska, biblioteka Fürstenbergów, więzienie i muzeum Fürstenbergów, w którym przechowywane są obrazy i książki.
22 marca, 2022

Zamek Konopiště Wycieczka prywatna

Zamek Konopiszte ma bogatą i zróżnicowaną historię architektoniczną. Pierwotny zamek został zbudowany jako forteca, a jego wygląd nawiązywał do stylu francuskich cytadeli. W późniejszym okresie, w związku z posiadaniem różnych właścicieli, w twierdzy panował zarówno styl barokowy, jak i renesansowy. Ostatnim prywatnym właścicielem tej posiadłości był arcyksiążę Franciszek Ferdynand, który pozostał jej właścicielem aż do swojej śmierci na początku I wojny światowej.
22 marca, 2022

Zamek Karlštejn Wycieczka prywatna

Ta średniowieczna forteca położona jest pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów, a podróż powrotną do Pragi można odbyć jeszcze przed zapadnięciem zmroku. Bliskość Pragi sprawia, że Karlštejn jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Pradze. Ten urzekający gotycki zamek został założony w 1348 r. przez króla czeskiego i cesarza rzymskiego Karola IV w celu przechowywania królewskich skarbów i dokumentów.
22 marca, 2022

Terezin Wycieczka prywatna

W Terezinie znajduje się gigantyczna cytadela z ponad 4 km murów, zbudowana w XVIII w. przez cesarza Józefa II, która miała służyć do obrony przed agresją pruską. W czasie II wojny światowej Terezin był wykorzystywany przez nazistów jako obóz przejściowy i więzienie praskiego gestapo. W Muzeum Getta można poznać smutną historię Żydów, których wysłano ponad 150 000, a przeżyło tylko 17 247.
22 marca, 2022

Kutná Hora Wycieczka prywatna

Kiedy w XIII wieku odkryto tu rudę srebra, Kutná Hora od razu stała się ważnym miastem, aż do wyczerpania zasobów srebra w XVI wieku. Do najważniejszych atrakcji tego miasta należy gotycki, pięciokondygnacyjny kościół św. Barbary, którego budowę rozpoczęto w 1388 r., Dwór Włoski - dawna rezydencja królewska i mennica, zbudowana pod koniec XIII w. oraz pobliskie ossuarium Sedleč.
22 marca, 2022

Karlovy Vary Wycieczka prywatna

Miasto, w którym znajdują się naturalne źródła termalne o działaniu leczniczym, Karlowe Wary, jest najbardziej znanym uzdrowiskiem w Czechach. Król Karol IV odkrył źródła termalne w Karlowych Warach w 1358 r. Od tego czasu wiele znanych osobistości, takich jak Beethoven, Bach, Chopin czy car Rosji Piotr Wielki, odwiedzało to miasto i korzystało z jego leczniczych źródeł. Można tu spacerować wzdłuż pięknych brzegów rzeki, zachwycać się perełkami architektury, a także odwiedzić termy, baseny i centra odnowy biologicznej w całym mieście.
22 marca, 2022

Czeski Krumlov Wycieczka prywatna

Położone w południowych Czechach urocze miasteczko, przesiąknięte romantyzmem, jest drugim najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym w Republice Czeskiej. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a ponad trzysta budynków objętych jest tym statusem.

Rabaty

Możesz skorzystać z 11% zniżki, jeśli zarezerwujesz u nas transfer z lotniska lub dworca kolejowego i dokonasz przedpłaty za rezerwację online - zarówno za wycieczkę, jak i za transfer. Wpisz "Transport i wycieczki 11% zniżki" podczas rezerwacji, a będziesz mógł skorzystać z tej oferty. Płatności za rezerwację muszą zostać uregulowane co najmniej 24 godziny przed datą odbioru lub wycieczki.

Promocja ta nie obejmuje wycieczek, które są już objęte zniżką (np. oferta specjalna Superior Tour i Kolacja w czasie rejsu po rzece). Obowiązują standardowe zasady anulowania rezerwacji.

Tak wiele nauczyliśmy się podczas tej podróży do Karlowych Warów. Dziękujemy za waszą organizację i ogromną wiedzę, którą się z nami dzielicie. Nasz kierowca Peter był lepszy niż profesjonalny przewodnik. Linda M., Manchester
Wasza wycieczka była dokładnie tym, czego szukałem. Nasz kierowca był wspaniały, a płyta DVD z informacjami, którą obejrzeliśmy w drodze na Kutną Horę, sprawiła, że nasza wycieczka była jeszcze lepsza. Bardzo dobra cena, gorąco polecam. Tonny S.
Z przyjemnością pragnę wyrazić moje pełne zadowolenie z doskonałej wycieczki do Karlstejn. Krótka ucieczka od tętniącego życiem miasta ... Proszę przekazać moje podziękowania Martinowi, waszemu kierowcy. Izzak
Witam, uczestniczyliśmy dziś w tej wycieczce i chciałam napisać, że mnie i mojej mamie bardzo się podobało! Nasz przewodnik był fantastyczny i miał ogromną wiedzę. Czy możesz mi powiedzieć, jak się nazywa? Nie zostawiłam jej napiwku, ale żałuję, że tego nie zrobiłam. Czy mógłby Pan przekazać moje podziękowania? Helen Whitby, Wielka Brytania